معرفی کتاب برای شروع بورس

بهترین کتاب های آموزش بورس

۱٫ جادوی بورس:

کتاب «جادوی بورس» از شهاب سهرابی نکات کاربردی و مثال‌هایی از بورس ایران است که در سال ۱۳۹۶ منتشر شده‌است.

این کتاب آموزش بورس دارای ۵۰۰۰ ساعت تجربه نویسنده در بازار بورس است. بازار بورس بازاری پرسود و در عین حال پرخطر است. اگر با آگاهی و اطلاعات کافی وارد این بازار نشوید، نه تنها سود نمی‌کنید بلکه تمام سرمایه خود را از دست می‌دهید.

۲٫ سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار(مقدماتی):

قابل استفاده برای همه افراد جامعه است.

این کتاب دارای یک عنوان طولانی است که جایی برای معرفی نمی‌گذارد!

به گفته نویسنده در اول کتاب، این کتاب برای خوانندگانی آماده شده‌است که با سرمایه‌گذاری در بازار سهام آشنا نیستند.

نمی‌توان توقع داشت که با خواندن این کتاب و خرید و فروش سهام در یک سال سود میلیاردی به دست می‌آورید، اما می‌توان گفت که پس از مطالعه این کتاب شما دانشی به دست می‌آورید که مبنای استوار و معتبری برای شروع مسیر سرمایه‌گذاری در سهام در اختیارتان قرار می‌دهد.

۳٫ بورس باز:

سلمان امین نویسنده ی ای کتاب، بورس‎باز را با بیان خاطره‌ای از خودش آغاز می‌کند.

خاطره‌ای از اولین باری که وارد بازار بورس شد و کارهایی که انجام داد تا سرمایه‌اش از دست نرود اما در نهایت اتفاقی که افتاد، ضرر و از بین رفتن سرمایه‌اش بود.

بنابراین تصمیم گرفت تا راه جدیدی را امتحان کند، اطلاعاتش را بالا ببرد، خودش را به روز نگه دارد تا دوباره ضرر نکند. اما اینبار هم چندان موفق نبود.

بنابراین برای اینکه چنین اتفاقی برای دیگران رخ ندهد به سراغ آموزش تکنیک‌های جادویی سرمایه‌گذاری در بورس رفت و تمام آنچه که آموخته بود، تجربه‌ها و … را در کتاب بورس‌باز گردآوری و منتشر کرد.

۴٫ صفر تا صد سرمایه‌گذاری در بورس:

«صفر تا صد سرمایه‌گذاری در بورس» اثر «نسیم کردستانی» اثر نویسنده ی ایرانی ، کتابی در مورد بورس است که با‌توجه‌ به وضعیت این روز‌های استقبال مردم از بازارهای بورس، بسیار راه گشا است.

این کتاب را «دیباگران تهران» چاپ کرده است.

درباره این کتاب آمده است: «امروزه بسیار شنیده می‌شود که علاوه‌بر پس‌انداز در بانک راه دیگری هم برای استفاده از پس‌انداز‌ها وجود دارد و آن این است که فردی در مالکیت واحد‌های تولیدی و تجاری بزرگ مشارکت کند و از نتایج مشارکت و سرمایه‌گذاری خود به‌سادگی بهره‌مند شود.

همه افراد جامعه ما بورس را نمی‌شناسند و با نحوه سرمایه‌گذاری در آن و فواید و سودمندی‌های ناشی از آن آشنا نیستند.»

۵٫ کتاب سرمایه‌گذار هوشمند:

بسیاری می گویند، این کتاب بهترین کتاب در زمینه تحلیل بنیادی است.

کتاب سرمایه‌گذار هوشمند، که نویسنده آن بنجامین گراهام است، نکات ارزشمندی را درباره سرمایه‌گذاری بر پایه ارزش ارائه می‌کند. مردم این کتاب را کتاب مقدس دنیای سرمایه‌گذاری می‌دانند، زیرا نشان داده است که به درد هر نوع سرمایه‌گذاری می‌خورد.

آنچه کتاب را واقعا ارزشمند می‌کند بحث های آن درمورد تحلیل عملکرد آینده شرکت‌هاست.

این کتاب همچنین به یادگیری مطالعه صورت‌های مالی شرکت‌ها نیز کمک می‌کند.

این کتاب بنجامین گراهام الهام‌بخش نسل‌های مختلفی از معامله‌گران بوده است و به افراد بسیاری کمک کرده است تا از اشتباه‌های زیان‌بار دوری کنند.

مطالعه کتاب سرمایه‌گذار هوشمند به معامله‌گر کمک می‌کند برای مدیریت سبد سهام راهبردی بلندمدت تعیین کند.

۶٫ کتاب شروع تحلیل تکنیکال:

این کتاب خوبی برای معامله‌گران تازه‌کار است.

کتاب شروع تحلیل تکنیکال همه موضوعات کلیدی تحلیل تکنیکال را بیان می کند. این کتاب، علاوه بر معرفی الگوهای نموداری و اندیکاتورها، بخش‌هایی را به چگونگی انتخاب نقطه ورود و خروج، توسعه نظام معامله و طراحی برنامه‌ای برای معامله‌گری موفق اختصاص داده است. این موضوعات عناصر راه گشا برای موفقیت در معامله‌گری سهام‌اند.

باید بدانید تعداد کتاب‌هایی که همه این گزینه ها را یک‌جا به شما ارائه می‌کنند خیلی کم است.

اخطار:

هدف اصلی wintrader.ir آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و … در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *