کسب وکار مردم در حال نابودی است و مدیران دنبال مقصر

کسب وکار مردم در حال نابودی است و مدیران دنبال مقصر

باید خداوند را شکر گفت که رئیس مجلس قانون گذاری ایران و نیز کاندیداهای ریاست‌ جمهوری در انتخابات خرداد ۱۴۰۰ و نیز رسانه‌های منتقد روحانی هستند و هر روز می‌نویسند که اقتصاد ایران به نابودی نزدیک می‌شود.

مدیران و سیاست مداران که از بدبختی مردم  می‌گویند روی روزنامه‌ها باز می‌شود که در همین چارچوب تنگناها و گره‌های سنجاق‌شده به کسب‌وکار و معیشت شهروندان بی‌پناه ایران را بازگو کنند.

رییس محافظه‌کار و محتاط اتاق بازرگانی ایران نیز زیر فشار اعضای این نهاد در نوشته‌اش خطاب به رییس‌جمهور منتخب گفت:

«ریل اجرایی کشور در زمانی مطرح می‌شود که اقتصاد و جامعه ایران در وضعیت بسیار حساسی قرار گرفته که شاید بتوان گفت در تاریخ معاصر این مرز و بوم اگر بی‌سابقه نباشد، کم‌سابقه است.»

از طرف دیگر اعضای دولت دوازدهم و شخص رئیس‌جمهور گفته‌اند اقتصاد ایران در لبه پرتگاه قرار دارد و باید برای جلوگیری از سقوط آن کاری کرد. در این بین اما درباره اینکه دلیل به نفس افتادن چیست دو دیدگاه بسیار دور از هم وجود دارد.

کسب وکار مردم در حال نابودی است و مدیران دنبال مقصر

یک دیدگاه می گوید تحریم‌های آمریکا در دهه ۱۳۹۰ و به خصوص از ۱۳۹۷ تا الان نقش و سهمی در بدبختی‌های شهروندان و نیز اقتصاد کلان نداشته و ندارد و ناکارآمدی دولت فعلی اقتصاد ایران را زیر فشار آورده. اما دولتی‌ها پافشاری می‌کنند اگر تحریم‌ها نبود و درآمد نفت به پای اقتصاد ریخته می‌شد ایران اقتصادش به این روز نمی‌افتاد.

ایرانی هایی که می‌بینند زیرساخت‌های کشور توانایی و ظرفیت قبل را از دست داده و پاسخگوی نیازهای امروز آنها نیست و به چشم می‌بینند که ۲۴ برابر شدن قیمت دلار در یک دوره ۱۰‌ساله چگونه آنها را به خاک سیاه نشانده است برایشان چه فرقی دارد که کدام دیدگاه درست و کدام دیدگاه نادرست است.

نفس‌های اقتصاد ایران به شماره افتاده و شهروندان فقیر و تهی دست هر روز بیشتر در زیر خط فقر گرفتار می‌شوند و امیدها برای درست شدن اقتصاد در حال کمرنگ شدن است اما مدیران در حال انداختن توپ به زمین دیگری هستند.

حالا پس از تنگنای بنزین، برق و آب به زودی زمستان می‌رسد و با دشواری تامین انرژی گرمایی باید دست به گریبان شویم. اگر جراحت زخم فرو خفته بر اقتصاد بیمار ایران درمان نشود عفونت آن به سیاست داخلی و به امور اجتماعی و فرهنگی سرایت می‌کند.

اخطار:

هدف اصلی wintrader آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و … در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *