بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس چیست؟

بازار ارز محلی است که ارزها در آن معامله می شوند. ارزها از این جهت مهم هستند که خرید کالا و خدمات را به صورت محلی و بین کشوری امکان پذیر می کنند. برای انجام تجارت و کلا تجارت خارجی نیاز به مبادله ارزهای بین المللی است.

مثلا اگر در آمریکا زندگی می کنید و می خواهید از فرانسه پنیر بخرید ،شما یا شرکتی که پنیر را خریداری می کنید باید هزینه ی پنیر را به یورو پرداخت کنید.

این بدان معناست که واردکننده آمریکایی باید ارزش معادل دلار (USD) را به یورو مبادله کند.

برای مسافرت هم همینطور: یک جهانگرد فرانسوی در مصر نمی تواند برای دیدن اهرام هزینه ی آن را به یورو پرداخت کند زیرا این واحد پول محلی پذیرفته شده نیست. به این ترتیب ، گردشگر باید یورو را با ارز محلی ، در این مورد پوند مصر ، با نرخ ارز فعلی مبادله کند.

یک جنبه منحصر به فرد در این بازار بین المللی این است که هیچ بازار مرکزی برای ارز وجود ندارد. در عوض ، معاملات ارزی به صورت الکترونیکی  و بدون نسخه (OTC) انجام می شود ، به این معنی که همه معاملات از طریق شبکه های رایانه ای بین بازرگانان در سراسر جهان انجام می شود ، نه در یک صرافی متمرکز.

این بازار به صورت ۲۴ ساعته ، پنج و نیم روز در هفته باز است و ارزها در سراسر جهان در مراکز عمده مالی لندن ، نیویورک ، توکیو ، زوریخ ، فرانکفورت ، هنگ کنگ ، سنگاپور ، پاریس و سیدنی معامله می شوند (تقریباً هر منطقه زمانی) . این بدان معناست که با پایان یافتن روز معاملات در ایالات متحده ، بازار فارکس از ابتدا در توکیو و هنگ کنگ آغاز می شود. به همین ترتیب ، بازار فارکس می تواند در هر ساعتی از روز بسیار فعال باشد ، و قیمت پیشنهادی دائماً تغییر می کند.

تاریخچه مختصری از فارکس

در ابتدایی ترین مفهوم آن ، بازار فارکس قرن هاست که وجود دارد. مردم برای خرید کالاها و خدمات ، همیشه کالا و ارز مبادله یا مبادله کرده اند. با این حال ، همانطور که امروز ما آن را درک می کنیم ، بازار فارکس یک اختراع نسبتاً مدرن است.

پس از توافق در  برتون وودز  در سال ۱۹۷۱ ، ارزهای بیشتری مجاز به کار برابر یکدیگر بودند. ارزش ارزهای جداگانه براساس تقاضا و گردش کالا متفاوت است و توسط سرویس های معاملات ارزی کنترل می شوند.

بانک های تجاری و  سرمایه گذاری  بیشتر معاملات خود را در بازارهای فارکس به نمایندگی از مشتریان خود انجام می دهند ، اما این فرصت های سوداگرانه برای معامله یک ارز در مقابل ارز دیگر برای سرمایه گذاران حرفه ای و فردی وجود دارد.

دو ویژگی مشخص برای ارزها به عنوان  کلاس دارایی وجود دارد :

  • شما می توانید  اختلاف نرخ بهره  بین دو ارز را بدست آورید.
  • شما می توانید از تغییرات نرخ ارز سود ببرید.

یک  سرمایه گذار می تواند از اختلاف  بین دو نرخ بهره در دو اقتصاد مختلف با خرید ارز با نرخ بهره بالاتر و کوتاه کردن ارز با نرخ بهره پایین سود کسب کند. قبل از بحران مالی ۲۰۰۸ ، کوتاه شدن ین ژاپن (JPY) و خرید پوند انگلیس  (GBP) بسیار معمول بود زیرا اختلاف نرخ بهره بسیار زیاد بود. این استراتژی گاهی با عنوان ” تجارت حمل ” نیز شناخته می شود .

چرا ما می توانیم ارز معامله کنیم

قبل از وجود اینترنت، خرید و فروش ارز برای تک تک سرمایه گذاران بسیار دشوار بود.

بیشتر معامله گران ارز شرکت های بزرگ  چند ملیتی ،  صندوق های تامینی  یا افراد با ارزش خالص بالا بودند زیرا تجارت فارکس به سرمایه زیادی نیاز داشت. با کمک اینترنت ، یک بازار خرده فروشی با هدف معامله گران شخصی بوجود آمده است که دسترسی آسان به بازارهای ارز را امکان پذیر می کند ، یا از طریق خود بانک ها یا کارگزارانی که بازار ثانویه دارند.

بیشتر کارگزاران یا نمایندگی های آنلاین اهرم بسیار بالایی را به افراد معامله گر ارائه می دهند که می توانند تجارت بزرگ را با مانده حساب کوچک کنترل کنند.

مروری بر بازارهای فارکس

بازار FX(فارکس) محلی است که ارزها در آن معامله می شوند. این تنها بازار تجارت واقعاً مستمر و بدون توقف در جهان است.

در گذشته ، بازار فارکس تحت سلطه شرکت های نهادی و بانک های بزرگ بود که به نمایندگی از مشتریان عمل می کردند. اما در سال های اخیر بیشتر به خرده فروشی گرایش پیدا کرده و بازرگانان و سرمایه گذاران با اندازه های زیادی در آن شرکت کرده اند.

جنبه جالب توجه بازارهای جهانی فارکس این است که هیچ ساختمان فیزیکی وجود ندارد که به عنوان مکان تجارت برای بازارها عمل کند. در عوض ، این مجموعه ای از اتصالات است که از طریق پایانه های تجاری و شبکه های رایانه ای ایجاد می شود. شرکت کنندگان در این بازار موسسات ، بانک های سرمایه گذاری ، بانک های تجاری و خرده فروشان هستند.

بازار ارز در مقایسه با سایر بازارهای مالی مات تر است. ارزها در بازارهای فرابورس معامله می شوند ، جایی که افشای آنها اجباری نیست. حجم گسترده نقدینگی شرکت های سازمانی از ویژگی های رایج بازار است. فرض بر این است که پارامترهای اقتصادی یک کشور باید مهمترین ملاک برای تعیین قیمت آن باشد. اما اینطور نیست. بررسی سال ۲۰۱۹ نشان داد انگیزه های institutions موسسات مالی بزرگ مهمترین نقش را در تعیین قیمت ارز دارند.

سه راه برای تجارت فارکس وجود دارد. آنها به شرح زیر است:

۱٫ بازار اسپات

معاملات فارکس در بازار بورس همیشه بزرگترین بوده است زیرا در بزرگترین دارایی واقعی “اصلی” برای بازارهای آتی و آینده معامله می شود. پیش از این ، حجم معاملات آتی و بازارهای جلوتر از بازارهای بورس پیشی می گرفت. با این وجود ، با ظهور تجارت الکترونیکی و گسترش کارگزاران فارکس ، حجم معاملات بازارهای بازار فارکس افزایش یافت.

وقتی مردم به بازار فارکس مراجعه می کنند ، معمولاً به بازار بورس اشاره می کنند. بازارهای سلف و معاملات آتی محبوبیت بیشتری در بین شرکت هایی دارند که نیاز دارند ریسک ارزی خود را تا تاریخ معینی در آینده جبران کنند.

Spot Spot چگونه کار می کند؟

بازار لحظه ای جایی است که ارزها بر اساس قیمت معاملات همان لحظه خرید و فروش می شوند. این قیمت توسط عرضه و تقاضا تعیین می شود و بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله نرخ بهره فعلی ، عملکرد اقتصادی ، احساسات نسبت به موقعیت های جاری سیاسی (محلی و بین المللی) و همچنین درک عملکرد آینده ارز در مقابل ارز دیگر محاسبه می شود.  

یک معامله نهایی به عنوان “معامله نقطه ای” شناخته می شود. این یک معامله دو طرفه است که به موجب آن یک طرف مبلغ توافق شده ارزی را به طرف مقابل تحویل می دهد و مقدار مشخصی از ارز دیگر را با ارزش نرخ توافق شده دریافت می کند. پس از بسته شدن موقعیت ، تسویه نقدی است. اگرچه بورس اوراق بهادار معمولاً به عنوان معامله ای در معاملات فعلی (و نه آینده) شناخته می شود ، اما در واقع این معاملات دو روز طول می کشد تا تسویه حساب انجام شود.

۲٫ بازارهای جلو و آینده

قرارداد رو به جلو یک توافق نامه خصوصی بین دو طرف برای خرید ارز در تاریخ آینده و با قیمت از پیش تعیین شده در بازارهای فرابورس است. قرارداد آتی توافقنامه ای استاندارد بین دو طرف برای تحویل ارز در تاریخ آینده و با قیمت از پیش تعیین شده است.

برخلاف بازار معاملات ، بازارهای آتی و معاملات آتی ارزهای واقعی را معامله نمی کنند. در عوض آنها در قراردادهایی معامله می کنند که ادعاهای مربوط به نوع خاصی از ارز ، قیمت مشخص برای هر واحد و تاریخ آینده برای تسویه را نشان می دهد.

در بازار فورواردر ، قراردادها بین دو طرف فرابورس خرید و فروش می شوند که شرایط توافق نامه بین خود را تعیین می کنند. در بازار آتی ، قراردادهای آتی بر اساس اندازه استاندارد و تاریخ تسویه در بازار کالاهای عمومی ، مانند بورس کالای شیکاگو خرید و فروش می شوند.

در ایالات متحده ، انجمن ملی آینده ، بازار آینده را تنظیم می کند. قراردادهای آتی دارای جزئیات خاصی هستند ، از جمله تعداد واحدهای مورد معامله ، تاریخ تحویل و تسویه و حداقل افزایش قیمت که نمی توان سفارشی کرد. بورس به عنوان همتای معامله گر عمل می کند و ترخیص و تسویه حساب را فراهم می کند.

هر دو نوع قرارداد لازم الاجرا هستند و معمولاً پس از انقضا در محل صرافی مورد نظر به صورت نقدی تسویه می شوند ، هرچند قبل از انقضا قرارداد نیز قابل خرید و فروش است. بازارهای معاملات ارزی و آتی می توانند هنگام معامله ارز ، در برابر خطر محافظت کنند. معمولاً شرکت های بزرگ بین المللی از این بازارها برای محافظت در برابر نوسانات نرخ ارز در آینده استفاده می کنند ، اما دلالان نیز در این بازارها شرکت می کنند.

توجه داشته باشید که اغلب این اصطلاحات را مشاهده خواهید کرد: FX ، فارکس ، بازار ارز و بازارفارکس. این اصطلاحات مترادف هستند و همه آنها به بازار فارکس اشاره دارند.

فارکس برای مصون سازی

شرکتهایی که در کشورهای خارجی تجارت می کنند به دلیل نوسانات ارزش ارز هنگام خرید یا فروش کالاها و خدمات خارج از بازار داخلی خود در معرض خطر هستند. بازارهای ارز با تعیین نرخی که در آن معامله به اتمام می رسد  راهی برای جلوگیری از ریسک ارزی ارائه می دهند  .

به عنوان مثال ، تصور کنید که یک شرکت قصد دارد مخلوط کنهای ساخت آمریکا را در اروپا بفروشد وقتی نرخ ارز بین یورو و دلار (EUR / USD) برابر باشد از ۱ تا ۱ یورو.

تولید مخلوط کن ۱۰۰ دلار است و شرکت آمریکایی قصد دارد آن را به قیمت ۱۵۰ یورو بفروشد – رقابتی با سایر مخلوط کنهایی که در اروپا ساخته شده اند. اگر این طرح موفقیت آمیز باشد ، شرکت ۵۰ دلار سود کسب خواهد کرد زیرا نرخ ارز EUR / USD یکنواخت است. متأسفانه ، دلار شروع به افزایش ارزش در برابر یورو می کند تا اینکه نرخ ارز EUR / USD 0.80 باشد ، که به این معنی است که اکنون خرید ۰٫۰۰ یورو ۰٫۸۰ دلار هزینه دارد.

مشکلی که شرکت با آن روبرو است این است که در حالی که ساخت مخلوط کن هنوز ۱۰۰ دلار هزینه دارد ، این شرکت فقط می تواند محصول را با قیمت رقابتی ۱۵۰ یورو بفروشد ، که اگر دوباره به دلار ترجمه شود تنها ۱۲۰ دلار است (۱۵۰ X X 0.80 = 120 دلار). دلار قوی تر منجر به سود بسیار کمتر از حد انتظار شد.

شرکت مخلوط کن می توانست با کوتاه کردن یورو و خرید دلار آمریکا در مواقع برابری ، این خطر را کاهش دهد . به این ترتیب ، اگر ارزش دلار افزایش یابد ، سود حاصل از تجارت ، کم شدن سود حاصل از فروش مخلوط کن را جبران می کند. اگر ارزش دلار کاهش یابد ، نرخ مطلوب تر ارز باعث افزایش سود حاصل از فروش مخلوط کن ها می شود ، که این امر زیان های حاصل از تجارت را جبران می کند.

از این نوع مصون سازی می توان در بازار آتی ارز انجام داد  . مزیت معامله گر این است که قراردادهای آتی توسط یک مرجع مرکزی استاندارد ترخیص می شوند. با این حال ، معاملات آتی ارز ممکن است کمتر از بازارهای آتی ، غیرمتمرکز و در سیستم بین بانکی در سراسر جهان وجود داشته باشد.

فارکس برای حدس و گمان

عواملی مانند  نرخ بهره ، جریان تجارت ، گردشگری ، قدرت اقتصادی و  ریسک ژئوپلیتیک بر میزان تأمین و تقاضای ارز تأثیر می گذارند که نوسانات روزانه را در بازارهای فارکس ایجاد می کند. فرصتی برای سود حاصل از تغییراتی وجود دارد که ممکن است ارزش یک ارز را نسبت به ارز دیگر افزایش یا کاهش دهد. پیش بینی تضعیف یک ارز در اصل همان فرض است که ارز دیگر در این جفت تقویت می شود زیرا ارزها به صورت جفت معامله می شوند.

معامله گر را تصور کنید که انتظار دارد نرخ بهره در ایالات متحده در مقایسه با استرالیا افزایش یابد ، در حالی که نرخ ارز بین دو ارز ( AUD / USD) 0.71 است (خرید ۰٫۰۰ دلار استرالیا ۰٫۷۱ دلار طول می کشد). معامله گر معتقد است که نرخ بهره بالاتر در ایالات متحده تقاضا برای دلار را افزایش می دهد و بنابراین نرخ ارز AUD / USD کاهش می یابد زیرا برای خرید AUD به دلار قوی تر و کمتری نیاز است.

فرض کنید معامله گر درست کار میکند و نرخ بهره افزایش می یابد ، که نرخ ارز AUD / USD را به ۰٫۵۰ کاهش می دهد. این بدان معنی است که برای خرید ۱٫۰۰ دلار استرالیا به ۰٫۵۰ دلار نیاز دارد. اگر سرمایه گذار AUD را کوتاه کرده و دلار طولانی را سپری می کرد ، از تغییر ارزش سود می برد.

.

.

تجارت فارکس: راهنمای مبتدیان

معامله ارز می تواند مخاطره آمیز و پیچیده باشد. بازار بین بانکی درجه های مختلفی از تنظیم را دارد و ابزارهای فارکس استاندارد نیستند. در برخی از نقاط جهان ، معاملات فارکس تقریباً بی قاعده است.

بازار بین بانکی از بانک هایی تشکیل شده است که در سراسر دنیا با یکدیگر معامله می کنند. خود بانک ها باید ریسک حاکمیت  و  ریسک اعتباری را تعیین و قبول  کنند و آنها فرایندهای داخلی را ایجاد کرده اند تا خود را تا آنجا که ممکن است ایمن نگه دارند. مقرراتی از این دست برای حمایت از هر بانک شرکت کننده در صنعت وضع شده است.

از آنجا که بازار توسط هر یک از بانکهای شرکت کننده ی ارائه دهنده پیشنهادات و نظرات برای ارز خاص ساخته شده است ، مکانیسم قیمت گذاری بازار بر اساس عرضه و تقاضا است . از آنجا که چنین جریان های تجاری بزرگی در سیستم وجود دارد ، برای تجار سرکش تأثیرگذار بر قیمت ارز دشوار است. این سیستم به سرمایه گذاران با دسترسی به معاملات بین بانکی کمک می کند تا شفافیت در بازار ایجاد شود.

بیشتر معامله گران خرده فروش با کارگزاران و فروشنده های فارکس نسبتاً کوچک و نیمه تنظیم نشده تجارت می کنند ، که می تواند قیمت ها را دوباره نقل قول کند و حتی با مشتری های خود معامله کند. بسته به محلی که فروشنده وجود دارد ، ممکن است برخی از مقررات دولت و صنعت وجود داشته باشد ، اما این محافظت ها در سراسر جهان متناقض است. 

بیشتر سرمایه گذاران خرده فروش  باید وقت خود را صرف تحقیق در مورد یک فروشنده فارکس کنند تا بفهمند آیا این مقررات در ایالات متحده یا انگلیس تنظیم شده است (نمایندگی های فروش در ایالات متحده و انگلیس نظارت بیشتری دارند) یا در کشوری با قوانین و نظارت شل. همچنین بهتر است دریابید که در صورت بحران بازار یا در صورت ورشکستگی فروشنده ، چه نوع محافظت از حساب در دسترس است.

چگونه می توان با تجارت فارکس شروع کرد

معاملات فارکس مشابه معاملات سهام است. در اینجا چند مرحله برای شروع کار در تجارت فارکس آورده شده است.

۱٫     درباره فارکس بیاموزید : گرچه کار پیچیده ای نیست ، تجارت فارکس برای خود یک پروژه است و نیاز به دانش تخصصی دارد. به عنوان مثال ، نسبت اهرم معاملات فارکس در مقایسه با معاملات سهام بالاتر است و محرک های حرکت قیمت ارز با معاملات بازارهای سهام متفاوت هستند. چندین دوره آنلاین برای مبتدیان در دسترس است که به شما آموزش می دهند تجارت فارکس چیست.

۲٫    راه اندازی حساب کارگزاری : برای شروع تجارت فارکس به یک حساب معاملات فارکس در کارگزاری نیاز دارید. کارگزاران فارکس کمیسیون دریافت نمی کنند. در عوض ، آنها از طریق اسپرد (که به آن پیپ نیز می گویند ) بین قیمت خرید و فروش پول بدست می آورند .

برای معامله گران مبتدی ، ایده خوبی است که یک حساب تجارت خرد در بازار فارکس با نیاز سرمایه کم راه اندازی کنید. چنین حساب هایی دارای محدودیت های معاملاتی متغیر هستند و به کارگزاران اجازه می دهند معاملات خود را به مبالغی به اندازه ۱۰۰۰ واحد پول محدود کنند. برای زمینه ، تعداد زیادی حساب استاندارد برابر با ۱۰۰۰۰۰ واحد پول است. حساب micro forex به شما کمک می کند تا در معاملات فارکس راحت تر باشید و سبک معاملاتی خود را تعیین کنید.

۳٫     تدوین استراتژی معاملاتی: در حالی که پیش بینی و حرکت در بازار همیشه امکان پذیر نیست ، داشتن یک استراتژی معاملات به شما کمک می کند تا دستورالعمل های گسترده ای و یک نقشه برای معاملات تعیین کنید. یک استراتژی تجارت خوب بر اساس واقعیت وضعیت و امور مالی شما است.

مقدار وجه نقدی که مایلید برای معامله بپردازید و به ترتیب ، میزان ریسکی را که می توانید بدون سوختن از موقعیت خود تحمل کنید ، در نظر می گیرد. به یاد داشته باشید ، معاملات فارکس عمدتا یک محیط اهرم بالا است. اما همچنین پاداش بیشتری به کسانی که مایل به ریسک هستند می دهد.  

۴٫    همیشه در بالای شماره های خود باشید: پس از شروع معاملات ، همیشه موقعیت های خود را در پایان روز بررسی کنید. بیشتر نرم افزارهای تجاری از قبل حسابداری روزانه معاملات را ارائه می دهند. اطمینان حاصل کنید که هیچ موقعیت معوقه ای که باید پر شود وجود ندارد و پول کافی در حساب خود برای انجام معاملات بعدی دارید.

۵٫     تعادل عاطفی را پرورش دهید: تجارت مبتدی فارکس پر از غلطک های احساسی و سوالات (questions) بی پاسخ است.

-آیا برای سود بیشتر باید موقعیت خود را کمی بیشتر حفظ می کردید؟

-چگونه آن گزارش راجع به اعداد ناخالص داخلی پایین که منجر به کاهش ارزش کلی برای نمونه کارهای شما شد را از دست دادید؟

وسواس در مورد چنین سوالات بی پاسخ می تواند شما را در مسیر سردرگمی سوق دهد. به همین دلیل مهم است که خود را از موقعیت های تجاری خود رها نکنید و تعادل عاطفی را بین سود و زیان ایجاد نکنید. در صورت بستن مواضع خود ، در صورت لزوم نظم و انضباط داشته باشید.    

.

.

اصطلاحات فارکس

بهترین راه برای شروع در سفر فارکس یادگیری زبان آن است. در اینجا چند اصطلاح برای شروع وجود دارد:

حساب فارکس: حساب فارکس حسابی است که شما برای انجام معاملات ارزی از آن استفاده می کنید. بسته به اندازه قسمت ، سه نوع حساب فارکس وجود دارد:

  • حساب Micro forex : حساب هایی که به شما امکان می دهد تا ارزهای ۱۰۰۰ دلاری را در یک لات معامله کنید.
  • حساب های کوتاه فارکس : حساب هایی که به شما امکان می دهد تا ۱۰ هزار دلار ارز در یک لات تجارت کنید.
  • حسابهای فارکس استاندارد: حسابهایی که به شما امکان می دهند تا ۱۰۰۰۰۰ دلار ارز در یک لات تجارت کنید. 

به یاد داشته باشید که محدودیت معاملات برای هر لات شامل پول حاشیه ای است که برای اهرم استفاده می شود. این بدان معناست که کارگزار می تواند سرمایه شما را با نسبت از پیش تعیین شده تأمین کند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است به ازای هر ۱ دلار که شما برای تجارت می گذارید ۱۰۰ دلار هزینه کنند ، یعنی فقط برای تجارت ارزهای ۱۰۰۰ دلاری فقط باید از ۱۰ دلار از صندوق های شخصی خود استفاده کنید.

اهرم: اهرم استفاده از سرمایه قرض گرفته شده برای ضرب بازده است. بازار فارکس با اهرم های بالا مشخص می شود و معامله گران اغلب از این اهرم ها برای تقویت موقعیت های خود استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، یک تاجر ممکن است فقط ۱۰۰۰ دلار از سرمایه خود را بگذارد و ۹۰۰۰ دلار از کارگزار خود وام بگیرد تا در معامله با ین ژاپن (JPY) در برابر یورو (یورو) شرط بگذارد. از آنجا که آنها سرمایه بسیار کمی از خودشان استفاده کرده اند ، معامله گر در صورت حرکت صحیح در تجارت ، سود قابل توجهی کسب می کند. تلنگر به سمت یک محیط اهرم بالا این است که خطرات نزولی افزایش یافته و می توانند منجر به ضررهای قابل توجهی شوند. در مثال بالا ، اگر معاملات در جهت مخالف پیش روند ، ضرر معامله گر چند برابر خواهد شد.   

Spread: اسپرد تفاوت بین قیمت پیشنهادی (فروش) و قیمت خرید (خرید) یک ارز است. معامله گران فارکس کمیسیون دریافت نمی کنند. آنها از طریق اسپرد درآمد کسب می کنند. اندازه گسترش تحت تأثیر عوامل زیادی است. برخی از آنها اندازه تجارت شما ، تقاضای ارز و نوسانات آن است.

تیراندازی و شکار : تیراندازی و شکار خرید و فروش ارزهای نزدیک نقاط از پیش تعیین شده برای به حداکثر رساندن سود است. دلالان به این عمل سر می زنند و تنها راه جلب آنها ارتباط با بازرگانان دیگر و مشاهده الگوهای چنین فعالیتی است.

سوالات متداول فارکس

فارکس چیست؟

فارکس به تبادل یک ارز با ارز دیگر اشاره دارد.

فارکس کجا معامله می شود؟

فارکس در سه مکان معامله می شود: بازارهای نقطه ای ، بازار جلو و بازارهای آتی. بازار معاملات بزرگترین بازار از هر سه بازار است زیرا این دارایی “اساسی” است که بازارهای آتی و آینده بر اساس آن بنا می شوند.

چرا فارکس معامله می شود؟ 

شرکت ها و معامله گران به دو دلیل عمده از فارکس استفاده می کنند: سوداگری و مصون سازی. اولی توسط بازرگانان برای کسب درآمد از افزایش و کاهش قیمت ارز استفاده می شود در حالی که دومی برای قفل کردن قیمت برای تولید و فروش در بازارهای خارج از کشور استفاده می شود.   

چگونه می توانم با تجارت فارکس شروع کنم؟

اولین قدم در معاملات فارکس این است که در مورد عملیات و اصطلاحات بازار به خود آموزش دهید. در مرحله بعدی شما باید یک استراتژی معاملاتی بر اساس دارایی و تحمل ریسک خود تدوین کنید. در آخر ، باید یک حساب کارگزاری باز کنید. برای جزئیات بیشتر ، به بخش بالا مراجعه کنید.

جوانب مثبت و منفی تجارت فارکس

طرفداری : بازارهای فارکس از نظر حجم معاملات روزانه در جهان بزرگترین هستند و بنابراین بیشترین نقدینگی را ارائه می دهند . این امر ورود و خروج از  موقعیت  در هر یک از ارزهای اصلی را در کسری از ثانیه برای گسترش ناچیز در بیشتر شرایط بازار آسان می کند.

Con : بانک ها ، کارگزاران و فروشندگان در بازارهای فارکس مقدار زیادی اهرم را مجاز می  دانند ، این بدان معناست که معامله گران می توانند موقعیت های بزرگ را با پول نسبتاً کمی از خودشان کنترل کنند. اهرم در محدوده ۱۰۰: ۱ در فارکس غیر معمول نیست. یک معامله گر باید استفاده از اهرم و خطرات ناشی از اهرم را در یک حساب درک کند. اهرم های بسیار زیاد باعث شده است که بسیاری از فروشندگان به طور غیرمنتظره ای ورشکسته شوند.

طرفداری : بازار فارکس به صورت ۲۴ ساعته و پنج روز در هفته معامله می شود – هر روز در استرالیا شروع می شود و در نیویورک پایان می یابد. مراکز عمده عبارتند از: سیدنی ، هنگ کنگ ، سنگاپور ، توکیو ، فرانکفورت ، پاریس ، لندن و نیویورک.

Con : تجارت ارز به طور مولد نیاز به درک اصول اقتصادی و شاخص ها دارد . یک معامله گر ارز باید درک درستی از اقتصاد کشورهای مختلف و ارتباط متقابل آنها برای درک اصول اساسی ارزش های ارزی داشته باشد.

خط پایین

برای معامله گران به ویژه آنهایی که سرمایه محدود دارند معاملات روزانه یا معاملات نوسان در مقادیر اندک در بازار فارکس نسبت به سایر بازارها راحت تر است. برای کسانی که افق های بلندمدت تر و سرمایه بیشتری دارند ، تجارت مبتنی بر اصول طولانی مدت یا تجارت حمل و نقل می تواند سودآور باشد. تمرکز بر درک اصول اقتصاد کلان در زمینه ارزش های ارزی و تجربه تجزیه و تحلیل فنی ، ممکن است به سودآورتر شدن معامله گران جدید فارکس کمک کند.

اخطار:

هدف اصلی wintrader.ir آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و … در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *