بیت کوین

بیت کوین به زبان ساده

معرفی:

  بیت کوین و ارز رمزپایه یکی از گفتگوهای سال است.

امروز ، قیمت بیت کوین در طول ۱۲ ماه گذشته از ۵۰۰ دلار در هر سکه با بیش از ۲۷۰ میلیارد دلار ، به بیش از ۱۶،۵۰۰ دلار در هر سکه رسیده است. علاوه بر بیت کوین ، Ethereum ، Bitcoin Cash ، Ripple ، Dash ، Litecoin و NEO دیگر ارزهای رمزپایه اصلی در بازار وجود دارند.

رشد بیت کوین باعث جذب بسیاری از سرمایه گذاران جدید از سراسر جهان شده است. اما آنچه من را متحیر می کند این است که چگونه تعداد کمی از مردم در واقع می دانند که بیت کوین چیست.

در این مقاله ، سعی می کنم آن را به زبان ساده ای توضیح دهم که حتی آدم ساختگی نیز می تواند آن را درک کند.  

بنابراین ، بیت کوین دقیقاً چیست؟

 بیت کوین یک ارز دیجیتال است که به آن ارز رمزپایه یا ارز مجازی نیز گفته می شود و در بالای فناوری بلاکچین ساخته شده است.

بله ، بیت کوین چیزی نیست که بتوانید آن را چاپ کنید ، لمس کنید ، احساس کنید یا در کیف یا کیف پول خود ذخیره کنید. بیت کوین مجازی است.

از نظر فنی ، بیت کوین مجموعه ای از اعداد (۰ و ۱ ثانیه) است که در دسته ای از رایانه های سراسر جهان ذخیره می شود. بیت کوین بر اساس فناوری به نام بلاکچین ساخته شده است. بلاکچین دلیل محبوبیت بیت کوین است. بلاکچین فناوری ایجاد ، ذخیره و مدیریت معاملات دیجیتال عمومی ، ایمن و توزیع شده است.

چرا بیت کوین؟

 بیت کوین در سال ۲۰۰۹ توسط یک فرد ناشناس یا گروهی به نام “Satoshi Nakamoto” ایجاد شد تا راهی برای پرداخت هزینه معاملات بدون شخص ثالث مانند بانک را فراهم کند.

معاملات بین دو طرف و بدون هیچ واسطه ای انجام می شود. هیچ هزینه ی معامله ای وجود ندارد و هر دو طرف ناشناس هستند. هنگام خرید بیت کوین ، یک آدرس دیجیتالی منحصر به فرد دریافت می کنید که به هویت شما تبدیل می شود و از این آدرس برای هر معامله استفاده می شود.

برخی از کارشناسان پیش بینی می کنند که بیت کوین (و ارز رمزنگاری شده) آینده پول است. آنها می گویند ، در نهایت ، ارز واقعی فیزیکی شروع به کاهش می کند و ارز دیجیتال شروع به نمایش می کند. زمان نشان خواهد داد

با بیت کوین چه کاری می توانم انجام دهم؟

امروزه ، بسیاری از خرده فروشان آنلاین با فن آوری ، بیت کوین را قبول می کنند. می توانید خدماتی مانند میزبانی وب ، خرید کالا و حتی یک قهوه سفارش دهید. بسیاری از سبدهای خرید آنلاین که بیت کوین را قبول می کنند ، گزینه ای مشابه نمادهای رمزنگاری زیر دارند: بیت کوین ، LiteCoin و Dogecoin. در اینجا مثالی از گزینه های پرداخت ارز رمزنگاری شده DirectNic آورده شده است.

برخی از مشاغل شناخته شده که بیت کوین را قبول می کنند شامل Virgin Galactic ، Overstock.com ، TigerDirect ، Dish Network ، Expedia ، Newegg ، Directnic ، Microsoft ، Zynga ، Starbucks و Subway هستند.  

اگر می توانم همه چیز را با استفاده از کارت اعتباری خود خریداری کنم ، پس چرا به بیت کوین نیاز دارم؟

بیت کوین شکل جدیدی از ارز است. برخی از مردم معتقدند که ارزش بیت کوین به مرور زمان رشد می کند و افراد و مشاغل بیشتری از آنها استفاده می کنند. مردم بیت کوین را به عنوان وسیله نقلیه سرمایه گذاری خریداری می کنند. در حقیقت ، ارزش ۱ بیت کوین در ۱۲ ماه گذشته از ۵۰۰ دلار به ۱۶۰۰۰ دلار افزایش یافته است.

 برخی افراد از بانک ها و institutions موسسات مالی فعلی ناامید شده اند. آنها ترجیح می دهند از طریق بیت کوین پرداخت کنند.   هنگام پرداخت هزینه خدمات و محصولات ، ممکن است از بیت کوین نیز برای ناشناس ماندن استفاده شود.  

.

.

از کجا بیت کوین بخرم؟

 چندین بازار ارز رمزنگاری شده (وب سایت ها یا برنامه های آنلاین) به نام “مبادلات ارز رمزنگاری شده” وجود دارد که به مردم امکان خرید یا فروش بیت کوین را با استفاده از ارزهای مختلف می دهد.

شما می توانید با استفاده از ارز محلی خود بیت کوین بخرید و مانند هر بورس سهام اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنید.   هنگامی که یک حساب باز می کنید ، یک آدرس دیجیتال دریافت می کنید و این آدرس هویت شما برای خرید ، فروش یا پرداخت در بیت کوین است.

در اینجا لیستی از برترین صرافی های ارز رمزنگاری شده آورده شده است.

  • کوینون
  • Bitthumb
  • Bitfinex
  • کوین
  • Bittrex
  • HitBTC
  • پولونیکس
  • کراکن
  • Coinbase
  • مهر بیت 

بیت کوین را از کجا ذخیره کنم؟

 بیت کوین در حساب های آنلاین شما مانند حساب بانکی شما ذخیره می شود که “کیف پول دیجیتال” نامیده می شود. کیف پول های دیجیتال در فضای ابری یا سرور ذخیره می شوند و برای خرید و فروش بیت کوین و انتقال بیت کوین از یک حساب (آدرس) به حساب های دیگر به عنوان نوعی پرداخت یا معامله مورد استفاده قرار می گیرند.  

بیایید بگوییم ، شما می خواهید مبل راحتی با قیمت ۱۳۰۰ دلار از Overstock خریداری کنید و قیمت فعلی بیت کوین ۱۳۰۰۰ دلار است. شما برای این مورد ۰٫۱۰ بیت کوین به Overstock ارسال خواهید کرد. هیچ بانکی یا کارت اعتباری در معامله دخیل نیست.  

خطر در بیت کوین چیست؟

  بیت کوین یک ارز مجازی است و ارزش ملموسی ندارد که بتوانید آن را زیر تخت پنهان کنید و در مواقع سخت از آن استفاده کنید. بیت کوین در همه جا پذیرفته نیست. ارزش بیت کوین نوسان زیادی دارد. حتی اگر ارزش بیت کوین بالاتر می رود ، به این معنی نیست که پایین نخواهد آمد.

ممکن است روزی باشد که بیت کوین تنها در عرض چند ساعت می تواند ۳۰٪ کاهش یابد. حتی برخی از کارشناسان پیش بینی کرده اند که بیت کوین یک حباب است.   بیت کوین در کیف پول های دیجیتال ذخیره می شود و هک های زیادی در این کیف پول ها صورت گرفته و بیت کوین ها به سرقت رفته اند. با افزایش ارزش ، هکرهای بیشتری بیت کوین را هدف قرار می دهند.  

چه کسانی صاحب بیت کوین هستند؟

  بیت کوین متعلق به یک کشور ، گروه یا شخص نیست. بیت کوین متعلق به کاربران بیت کوین است. در ابتدا ، بیت کوین های جدید باید استخراج شوند و استخراج کنندگان مقداری بیت کوین بدست آورند ، بعداً می توانند به افراد دیگر فروخته شوند.  

امروزه بسیاری از موسسات بزرگ و رهبران رمزنگاری سرمایه گذاری زیادی در بیت کوین انجام داده اند. در حقیقت ، ۴٪ از مردم ۹۶٪ بیت کوین را در اختیار دارند. به نمودار زیر مراجعه کنید :

.

آیا بیت کوین قانونی است؟

  بیت کوین توسط هیچ کشور یا دولتی تنظیم و پشتیبانی نمی شود. این یک معامله خصوصی نظیر به نظیر است. همه طرفین در معاملات بیت کوین ناشناس هستند. بیت کوین غیرقانونی نیست اما در برخی کشورها تنظیم شده است.  

چرا مردم بیت کوین می خرند؟

  بیشتر افرادی که بیت کوین را برای اهداف سرمایه گذاری خریداری می کنند تصور می کنند که ارزش بیت کوین همچنان رشد کند. برخی افراد برای پنهان کردن هویت خود از بیت کوین برای خرید و فروش محصولات و خدمات استفاده می کنند.  

استخراج بیت کوین چیست؟

  استخراج بیت کوین روند ایجاد بیت کوین جدید است و افرادی که بیت کوین جدید ایجاد می کنند ، بیت کوین استخراج نامیده می شود.

اخطار:

هدف اصلی wintrader.ir آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و … در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *