بیت کوین

تحلیلگران می گویند قیمت پایین بیت کوین می تواند ۵۰ هزار دلار باشد با فرض اینکه بیت کوین در این چرخه از ۲۰۰ هزار دلار فراتر رود

قیمت بیت کوین در ماه اکتبر نشانه هایی از حباب دوگانه مشابه روند صعودی در سال ۲۰۱۳ را نشان داده است و سفته بازان تلاش کرده اند تا بالاترین دارایی ارز دیجیتال را حدس بزنند.

در ۲۰ اکتبر، جاستین بنت، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، کف قیمت احتمالی بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین سطح را مورد بحث قرار داد. بنت پیشنهاد می کند که پایان این چرخه می تواند بین ۲۰۷۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰۰ دلار باشد. با فرض اینکه بیت کوین از ۲۰۰ هزار دلار به ازای هر سکه عبور کند، بنت فکر می کند که کف دارایی دیجیتال پس از عقب نشینی ۸۰ درصدی حدود ۵۰ هزار دلار خواهد بود.

قیمت بیت کوین (BTC) در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱ به بالاترین حد تاریخ (ATH) به ۶۷۰۱۷ دلار رسید و از آن زمان تاکنون قیمت آن حدود ۸ درصد از ارزش خود را کاهش داده است. در همان روز، جاستین بنت، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، اطلاعاتی درباره آینده بیت کوین در یک پست وبلاگی به نام «نمودار پنج سال آینده بیت کوین» منتشر کرد.

تحلیلگر بنت ، Cryptocademy را مورد بحث قرار می دهد و اصول بازار BTC را ارائه می دهد که یک پیش بینی از پایان چرخه است. در زمان‌های اخیر، بسیاری از حامیان بیت‌کوین گمان می‌کنند که یک حباب مضاعف شبیه به سال ۲۰۱۳ در افق است، و خالق بدنام سهام به جریان، Plan B، روز شنبه توضیح داد که احساس «حالت ۲۰۱۳» دارد.

پست وبلاگ نوشته شده توسط بنت چرخه های صعودی بیت کوین را پوشش می دهد و در مورد اینکه بیت کوین ( BTC ) در پنج سال آینده به کجا می رود صحبت می کند. بنت می نویسد: «نگاهی به پسوندهای فیبوناچی ۲٫۲۷۲ و ۲٫۴۱۴ از دو چرخه گذشته، منطقه هدفی را نشان می دهد که هر دو بار به آن رسیده است.

تحلیلگر پیشنهاد می کند که پایین بیت کوین می تواند 50 هزار دلار باشد با فرض اینکه بیت کوین در این چرخه از 200 هزار دلار فراتر رود
نمودار از پست وبلاگ جاستین بنت به نام “نمودار پنج سال آینده بیت کوین

این تحلیلگر می افزاید: «اگر ما همان منطقه را در نرخ فعلی اعمال کنیم، هدف پایان چرخه بیت کوین بین ۲۰۷۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰۰ دلار به دست می آید. پس از دورنمای چرخه پایانی، بنت جزئیات می‌دهد که سه بازار نزولی آخر که پس از چرخه‌های صعودی دنبال می‌شوند «به‌ترتیب ۹۴ درصد، ۸۷ درصد و ۸۴ درصد اصلاحاتی را ایجاد کرده‌اند».

بنت می نویسد که داده های قبلی همچنین نشان می دهد که هر بازار نزولی کمتر از بازار قبلی دردناک بوده است. این تحلیلگر تاکید می کند که این داده ها نشان می دهد که بیت کوین دارایی رمزنگاری پیشرو ( BTC ) در حال تبدیل شدن به یک “بازار بالغ” است.

به عنوان تحلیلگر بنت همچنان می گوید: “به احتمال زیاد به دیدن بازده نزولی و اصلاحات بازار خرس.”

تحلیلگر Cryptocademy معتقد است که این چرخه پایانی تفاوتی نخواهد داشت. بنت می گوید: «به این ترتیب، من انتظار دارم که بازار نزولی بعدی بین ۷۵ تا ۸۰ درصد از اوج عقب نشینی کند. پست وبلاگ تحلیلگر بازار ارز دیجیتال می افزاید:

اگر فرض کنیم بیت کوین در این چرخه به بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار برسد و در بازار نزولی بعدی بین ۷۵ تا ۸۰ درصد عقب نشینی کند، چرخه بعدی را در حدود ۵۰۰۰۰ دلار پایین می آورد. و این کاملا منطقی است. ۵۰۰۰۰ دلار یک عدد روانشناسی است و بسیار نزدیک به ۶۵۰۰۰ دلار است که اخیراً برای شش ماه ادامه داشته است.

پیش بینی پایین ترین سطح

پیش بینی بنت از مدل اخیر قیمت بیت کوین پیروی می کند که توسط ویل کلمنته ساخته شده است.

ویل کلمنته، تحلیلگر اصلی Blockware Solutions، در مورد مدل جدید قیمت بیت کوین به نام «طبقه عرضه غیر مایع» در اواسط سپتامبر توییت کرد .

کلمنته در ۱۵ سپتامبر توییت کرد: «معرفی: «طبقه عرضه غیرنقد». «این داده‌های عرضه غیرنقد Glassnode را با مدل سنتی S2F پلان B ترکیب می‌کند و یک کف قیمتی را بر اساس کمبود بی‌درنگ بیت‌کوین ایجاد می‌کند. او در آن زمان افزود: در حال حاضر ۳۹ هزار دلار است.

تعدادی از افراد تلاش کرده اند که قیمت بیت کوین را بالاترین قیمت بدانند و حتی برخی معتقدند که یک بیت کوین در نهایت معادل ۱ میلیون دلار خواهد بود. اظهارات اخیر بنت و کلمنته به پایین ترین سطح قیمت بیت کوین و پایین ترین سطح آن اشاره می کند.

هر دوی این پیش‌بینی‌ها در کنار هم نشان می‌دهند که کمترین پایین‌ترین قیمت پس از اوج این چرخه صعودی می‌تواند بین ۳۹ تا ۵۰ هزار دلار باشد.

نظر شما در مورد پست وبلاگ جاستین بنت که نشان می دهد کف بیت کوین حدود ۵۰ هزار دلار در هر واحد خواهد بود چیست؟ نظر خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

اخطار:

هدف اصلی wintrader.ir آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و … در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *