معامله گران فارکس در ماه چقدر درآمد دارند؟

در فارکس معامله گران ماهانه چقدر درآمد دارند؟

یکی از سوالات همیشگی که ذهن معامله گران و سرمایه گذاران تازه کار را به خود مشغول کرده این است که معامله گران فارکس تا چه میزان در ماه می‌توانند درآمد داشته باشند.

همه دوست دارند بدانند که در ازای وقت و تلاش خود، در مقایسه با سایر فرصت‌های کسب درآمد، چه چیزی عایدشان خواهد شد. برخی انتظار دارند که فارکس ۱۰۰ درصد در سال و حتی بیشتر بازدهی داشته باشد، در حالی که برخی حتی در حدود ۳۰ درصد هم شک دارند.

با این گفته ها، یک معامله گر تا چه میزان می‌تواند درآمد واقعی داشته باشد؟ بیایید با هم محاسبه

سود معامله گران فارکس چقدر است؟

یک بازار کلاسیک را تصور کنید که در آن کالاها فروخته و خریداری می‌شوند.

شما می‌توانید در آنجا نقش فروشنده و یا خریدار را داشته باشید.

به عنوان مثال، شما چیزی ارزان می‌خرید و سپس آن را با قیمت بالاتری می‌فروشید و با این کار درآمد کسب می‌کنید. سطح درآمد شما به چه چیزی بستگی دارد؟

 • سرمایه اولیه شما (هرچه کالاهای بیشتری داشته باشید، سود شما بیشتر است)
 • مبلغ اعتباری بانکی (اگر پول کافی ندارید می‌توانید وام بگیرید)
 • نقدشوندگی دارایی و نوسان قیمت. هرچه افراد بیشتری بخواهند کالای شما را بخرند/بفروشند، شما قادر خواهید بود تا سریعتر معامله کنید. هرچه قیمت سریعتر تغییر کند، می‌توانید معاملات بیشتری را در واحد زمان انجام دهید.

همین امر در مورد فارکس صادق است، جایی که معامله گران با استفاده از اهرم و در نظر گرفتن نوسانات و نقدینگی، کالا را خرید و فروش می‌کنند. در اینجا دو مثال عملی وجود دارد. فرض کنید نسبت یورو/ دلار ۱ به ۲ است و یورو یک ارز پایه است.

مثال ۱٫ شما ۲۰۰۰ دلار سپرده دارید. یک لات ۱۰۰۰۰۰ واحد پول پایه است (برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد محاسبه اندازه‌ی لات، این مقاله را بررسی کنید). حداقل اندازه معامله‌ی تعیین شده در شرایط حساب ۰٫۰۱ لات یا ۱۰۰۰ واحد پایه است که معادل ۱۰۰٪ سپرده شما (۲۰۰۰ دلار آمریکا یا ۱۰۰۰ یورو) می‌باشد. با ۰٫۰۱ لات، ارزش یک واحد یورو/دلار برابر با ۰٫۱ دلار یا ۱۰ سنت برای نرخ‌های چهار رقمی است (۱۰۰۰۰۰ * ۰٫۰۱ * ۰٫۰۰۰۱).

بنابراین، اگر سپرده شما ۲۰۰۰ دلار است و قرار است تا معامله‌ای به ارزش ۲۰۰۰ دلار را باز کنید، در صورت درست بودن پیش بینی شما، با یک مرحله تغییر قیمت، ۱۰ سنت برای شما سود خواهد داشت.

بر اساس ماشین حساب نوسانی، میانگین نوسانات ارزی ممکن است در روز به ۸۰ تا ۱۰۰ واحد برسد. بنابراین، می‌توانید از چنین نوساناتی در هر جهتی درآمد کسب کنید! طبق نظرسنجی‌ها، معامله گران مبتدی به طور متوسط ​​۱۰۰ واحد در روز بدست می‌آورند و روزانه ۱۰ دلار کسب درآمد دارند.

نتیجه گیری: اگر همه چیز درست پیش برود، یک معامله گر ممکن است با سپرده ۲۰۰۰ دلاری، روزانه ۱۰ دلار دریافت کند. این بدان معناست که سودآوری ماهانه ۱۰ درصد (۱۰*۲۰ روز کاری = ۲۰۰ دلار آمریکا) خواهد بود.

با این حال، این محاسبه برای اسپردها و سوآپ‌هایی که بخش قابل توجهی از سود را بلعیده‌اند ارائه نمی‌شود. دوم، یک قانون مدیریت ریسک وجود دارد که بر اساس آن ریسک در هر معامله نباید از ۲ درصد سپرده تجاوز کند، در حالی که، در مثال من، ریسک در کل ۱۰۰ درصد است! سوم، یک معامله گر همیشه سودآور نیست.

با سپرده ۱۰۰۰ دلاری و بدون لوریج، در صورتی که نرخ ۱: ۲ باشد، یک معامله گر سرمایه کافی برای باز کردن یک معامله را نخواهد داشت زیرا ۰٫۰۱ لات استاندارد برابر با ۲۰۰۰ دلار است . نرخ واقعی برابر با ۱٫۱۰۶۶ است، حداقل مبلغ برای انجام معامله بدون اهرم برابر با ۱٫۱۰۶ دلار آمریکا خواهد بود.

نمونه:

.

مثال ۲٫ سپرده شما ۲۰۰۰ دلار است. شما از قانون “۲٪ ریسک در هر معامله” پیروی می‌کنید و بنابراین نمی‌توانید بدون لوریج (پول اعتباری کارگزار) آن را انجام دهید.

فرض کنید که لوریج ۱:۱۰۰۰ است. آنگاه، می‌توانید معامله‌ای به ارزش ۴۰،۰۰۰ دلار (۲۰۰۰ * ۰٫۰۲ * ۱،۰۰۰) دلار باز کنید. سپس می‌توانید ۲۰۰۰۰ یورو خریداری کنید که معادل ۰٫۲ لات (۲۰٫۰۰۰/۱۰۰٫۰۰۰) است. بیایید هزینه یک واحد را محاسبه کنیم: ۱۰۰،۰۰۰ * ۰٫۰۰۰۱ * ۰٫۲ = ۲ دلار آمریکا.

نتیجه:

 • با سپرده ۲۰۰۰ دلاری و ۱۰۰ واحد کسب شده در یک روز، می‌توانید ۲۰۰ دلار آمریکا (۲ * ۱۰۰) درآمد کسب کنید. این مبلغ حدود ۴۰۰۰ دلار یا ۲۰۰ درصد در ماه است. همانطور که در آخرین تصویر یا در آمار درآمد معامله گران مشاهده می‌کنید، این پول واقعی است.
 • شما فقط ۲٪ سپرده را به خطر می‌اندازید، بنابراین ریسک هر معامله ۴۰ دلار آمریکا است.

این ارقام کاملاً خوش بینانه هستند، اما برای محاسبه سود خالص، باید اسپردها، سوآپ‌ها، ضررهای قبلی، و هزینه‌های برداشت را کم کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که استفاده از لوریج بدون رعایت قوانین مدیریت ریسک به احتمال زیاد باعث توقف می‌شود.

هیچ پول “آسانی” در فارکس وجود ندارد. معامله گران باتجربه‌ای که درآمد زیادی در بازار ارز کسب می‌کنند با مسئولیت پذیری بالا به معامله می‌پردازند: آن‌ها استراتژی‌های معاملاتی خود را بهینه می‌کنند و ابزارهای مالی و ویژگی‌های پلتفرم معاملاتی را به طور کامل مطالعه می‌کنند. اگر می‌خواهید درآمد زیادی کسب کنید، از الگوریتم زیر استفاده کنید:

 • ساده شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که سود خالص ماهانه شما حداقل ۳ تا ۵ درصد از سرمایه گذاری شما در یک حساب واقعی به صورت پایدار را تشکیل می‌دهد. مهم نیست چقدر به عنوان معادل پول درآمد دارد. آنچه مهم است ثبات سیستم تجاری شما و بهینه سازی ریسک است.
 • آمار معاملاتی خود را جمع آوری کنید (حساب را به MyFxBook پیوند دهید).
 • معامله را طبق سیستم معاملاتی خود ادامه دهید، معامله گران مبتدی را جذب کنید و سود بیشتری از کمیسیون‌ها (معاملات اجتماعی) کسب کنید.

توصیه: می‌توانید معاملات معامله گران با تجربه را در حساب خود کپی کنید. یک معامله گر را از لیست انتخاب کنید، حساب خود را شارژ کنید و شروع به کپی کنید!

بگذارید به طور خلاصه بیان کنیم.

 • مجموع سپرده‌هایی که در معاملات استفاده می‌کنید. قوانین مدیریت ریسک را به خاطر بسپارید.
 • لوریج. شما می‌توانید اندازه تجارت خود را ۱۰، ۱۰۰ یا حتی ۲۰۰ برابر افزایش دهید. با این حال، توقف‌ها را فراموش نکنید.
 • استراتژی معاملاتی ( تعداد دفعات باز کردن معاملات، سطوح حد سود، و غیره)
 • نوسان متوسط ​​دارایی
 • تمایل شما برای یادگیری، صبر، تجربه، و اعتماد به نفس!

معامله گران فارکس در سه ماه چقدر درآمد کسب می‌کنند؟

همه چیز به شما بستگی دارد: تمایل شما به ریسک و مدت زمانی که حاضر هستید بر روی معامله سپری کنید. آسمان محدود است! بنابراین، بر اساس محاسبات قبلی یک جدول تهیه کنید و خودتان اهداف خود را تعیین کنید!

ببینید بهترین معامله گران LiteFinance چقدر درآمد دارند (این میزان سودی است که در طول عمر کل حساب به دست می‌آید. ستون دوم طول عمر را در طی روزها نشان می‌دهد. جزئیات بیشتر در نمایه شخصی در LiteFinance موجود است):

.

هر فردی می‌تواند به همین اندازه درآمد بدست آورد!

اخطار:

هدف اصلی wintrader.ir آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و … در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *