آیا بیت‌کوین مُرده است؟

آیا بیت‌کوین مُرده است؟

♦️طبق معمول، با ریزش قیمت ارزهای رمزپایه عدّه‌ای بیت‌کوین را مُرده می‌دانند و عده دیگر، با استناد به دلایل مختلف که در پست‌های بعدی شرح خواهم داد، می‌گویند که این ریزش تله است و بیت‌کوین مجدداً حرکت صعودی خود را آغاز خواهد کرد.

♦️امّا، آینده ارزهای رمزپایه چگونه خواهد بود؟ آیا بیت‌کوین واقعاً مُرده است؟

♦️خیر. بیت‌کوین نمرده است. امّا فنّاوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه – درست مثل هر فنّاوری دیگر – در حال پیشرفت سریع است. برای درک بهتر این موضوع، فنّاوری تلفن همراه را مثال می‌زنم. گوشی آیفون ۴ در زمان خودش طراحی و فنّاوری بی‌نظیری داشت و مجهز به پیشرفته‌ترین امکانات روز بود. به عبارتی، آیفون ۴ در زمان خودش نه تنها پرچم‌دار فنّاوری تلفن همراه بود و رقیبی نداشت، بلکه حتی پرچم‌دار دنیای دستگاه‌های الکترونیکی نیز بود. حالا بعد از گذشت چند سال، این گوشی همراه جز گوشی‌های قدیمی و از رده خارج محسوب می‌شود و دیگر کسی آیفون ۴ نمی‌خرد. همین موضوع در مورد بیت‌کوین هم اتفاق خواهد افتاد.

♦️ممکن است در حال حاضر بیت‌کوین فنّاوری پیشرفته‌ای باشد، امّا این پایان علم نیست و روزی بیت‌کوین هم از رده خارج خواهد شد. شاید برای شما این سوال مطرح شود که بیت‌کوین چه زمانی از رده خارج می‌شود؟ به نظر من همین حالا هم بیت‌کوین از رده خارج شده است! چرا که از زمان علاقه عموم مردم به این فنّاوری، نسبتاً زمان زیادی می‌گذرد و طبیعتاً استارتاپ‌ها و شرکت‌های فعّال در زمینه این فنّاوری بیکار ننشته‌اند و مشغول توسعه ارزهای پیشرفته‌تر هستند.

♦️امّا بطور کلی فکر می‌کنم افرادی که هم در زمینه اقتصاد و پول تخصص دارند و هم در زمینه‌های فنّی بلاکچین، نظرات نزدیک‌تری به واقعیت داشته باشند.

**۰۰**اخطار:

هدف اصلی ا fxtime.ir آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و ... در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.اخطاریه تا زمان غیر قانونی بودن فعالیت فارکس در ایران معتبر می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *